Narzędziownia firmy RPOL projektuje i wytwarza formy na detale o najwyższych wymogach jakościowych i skomplikowanej budowie. Wykonujemy na zlecenie klienta i na potrzeby własne formy do tworzyw termoplastycznych, termoutwardzalnych, metali (odlewanie ciśnieniowe i kokilowe) oraz wykrojniki, giętarki czy tłoczniki. Ponadto jesteśmy wstanie w naszym zakładzie uruchomić produkcję w wszystkich wyżej wymienionych technologiach poza wtryskiem aluminium. Dodatkowo nasze biuro konstruktorskie służy pomocą przy projektowaniu nowych detali jak i wprowadzaniu zmian w już istniejących.

Nasz dział narzędziowy oferuje zarówno wykonywanie nowych form, jak i serwisowanie form będących w użytku, nie zależnie od jej pochodzenia i zastosowania.

Oferujemy także szereg usług w zakresie frezowania i toczenia CNC, drążenia oraz regeneracji narzędzi. Pracujemy na wysokiej jakości sprawdzonych komponentach pochodzących od cenionych producentów (np. FCPK, FIBRO, BOGNER, KOMEXIM). Dzięki pozyskiwaniu u dostawców elementów znormalizowanych, zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń.

Narzędziownia prowadzona jest przez doświadczoną kadrę pracowników co daje gwarancję najwyższej jakości wykonywanych usług. Dodatkowo możemy wesprzeć się szeroką wiedzą na temat przetwórstwa tworzyw sztucznych takich jak np. PP, PEHD, PC, ABS, ABS+PC, TPE, TPV, PBT, PA 6. Projektujemy, wykonujemy i następnie eksploatujemy formy wtryskowe dla tworzyw czystych i zbrojonych.

Wszystkie narzędzia do obróbki plastycznej przeznaczone do produkcji Speedcooka zostały wykonane w naszej narzędziowni. Łącznie z tłocznikami do głębokiego tłoczenia garnka 2L dla robota Speedcook. Wykrojniki i giętarki dla specjalnych noży umożliwiających kruszenie lodu, wyrabiania ciasta i mielenia mięsa.

Wykonujemy również formy do wulkanizacji silikonu i gumy. Metoda ta idealnie sprawdza się w produkcji mało seryjnej i jednostkowej. Produkujemy specjalne uszczelki wykorzystywane w naszym polskim robocie kuchennym oraz dla naszych klientów.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych zawsze, jesteśmy otwarci na ko-operacje. Niezależnie czy poszukiwana jest narzędziownia, czy wykonawca specjalistycznych maszyn. Podejmujemy każde ilości produkcyjne nie zależnie od technologii.

Wytwarzamy formy:

  • Gorąco-kanałowe
  • Zimno-kanałowe
  • Z pojedynczym wtryskiem
  • Z wielopunktowym wtryskiem
  • Wielogniazdowe
  • Z wieloma elementami suwliwymi
  • Z polerowaną powierzchnią
  • O nieregularnych kształtach i zamknięciach
forma-wtryskowa-narzędziownia